Oblíbená anketa v NHL: Eakin s nejlepším účesem a Crosby vzorem pro ostatní

4 minuty čtení
Autor: Dávid Lech

NHLPA už pátým rokem zveřejňuje mezi fanoušky oblíbenou anketu aktívních hráčů zámořské profiligy „NHL Player Poll“. Hráči odpovídali na množství zajímavých otázek. Kdo je podle nich nejkomplexnějším hokejistou v lize? Jaké město NHL nejraději navštěvují? 

Hráčská asociace NHL odstartovala projekt s hráčskými dotazníky v sezóně 2017/18. Pravidelně, v závěru základní časti prezentuje na oficiálním webu výsledky.

Jak anketní otázky dopadly?

Očekávaná dominance McDavida, Matthews za Ovečkinem

V kategorii týkající se samotných hokejistů se – podle očekávání – nejčastěji skloňovalo jméno Connora McDavida. Hráči NHL by ho chtěli mít ve svém týmu a oceňují i jeho schopnosti tvořit hru, techniku hole a pochopitelně, neradi proti němu nastupují.

V kategorii o nejlepší střelu v lize dominuje ruský ostrostřelec Alexander Ovečkin, jehož střelu by chtělo „vlastnit“ víc než 270 hokejistů nejlepší hokejové ligy světa. Kapitán Washingtonu Capitals za sebou s velkým náskokem nechal i čerstvého 60-gólového střelce Austona Matthewse z Toronta Maple Leafs.

Pokud byste potřebovali zvítězit v jednom zápase, jakého brankáře byste si zvolili do svého týmu? (537 hlasujících)

Pokud byste potřebovali zvítězit v jednom zápase, jakého hráče byste chtěli mít ve svém týmu? (507)

Kdo má nejlepší techniku hole? (539)

Kdo je nejlepším nahrávačem? (525)

Čí střele byste se chtěli kvalitativně přiblížit? (523)

Kdo je nejkomplexnějším hráčem ligy? (522)

Vegas jako nejoblíbenější hokejová destinace

Navzdory nabitému programu se hráčům NHL občas poštěstí mít během tripů i den volna. Kde ho nejraději tráví? Odpověď hokejistů zřejmě nepřekvapí. Víc než 30 % z dotázaných 516 respondentů uvedlo jako nejlepší město na trávení volného času Las Vegas.

To, že Zdena Cháru si mnozí dokáží představit i v roli basketbalisty, asi rovněž nikoho nepřekvapení. Kdo by měl největší šance stát se úspěšným sportovcem i mimo kluziště? Podle ankety je to útočník Dallasu Stars, Joe Pavelski, který je podle všeho i kvalitním golfistou.

Které město je nejlepší na strávení volného dne na tripu? (516)

Který hráč NHL by se uplatnil i v jiném sportu? (300)

Ronaldo nebo Messi?

Pokud si myslíte, že profesionální hokejisté ve volném čase rádi sledují zápasy konkurentů, jste na omylu. Většina má zálibu v jiných sportech, především v NFL, MLB či NBA. S kým by si chtěli na jeden den vyměnit svoje životy? V anketě vede slavný quarterback Tom Brady. Zajímavostí je, že na pátém místě se umístil Cristiano Ronaldo, přitom před čtyřmi lety v obdobné anketě s dotazem na nejoblíbenějšího sportovce mimo hokej, obsadil pátou příčku Lionel Messi (5,6 % tehdejších hlasů). Argentinec v anketě předčil portugalského rivala. S odstupem času má mezi hokejisty zřejmě navrch mistr Evropy z roku 2016.

Který hokejista má nejlepší hokejový účes? (392)

Kterého hráče NHL se vyplatí sledovat na sociálních sítích? (287)

Který hráč NHL představuje nejlepší hokejový vzor? (374)

V kůži kterého sportovce mimo NHL byste se chtěli ocitnout na jeden den? (437)

Kompletní nabídku zájezdů na NHL najdete ZDE.