CSKA Moskva – Slovan Bratislava

Dopřejte si spolu s námi zájezd do Moskvy na KHL a vychutnejte si nádhernou ruskou metropoli v podzimní verzi!

 

Letecký zájezd na zápas CSKA Moskva – Slovan Bratislava v ceně od  9 690,- Kč / osoba obsahuje:

 • Obousměrnou letenku Praha – Moskva se všemi poplatky
 • Ubytování na 2 noci v 3 * hotelu v Moskvě s výhodnou polohou
 • Vstupenku do sektoru hostů na zápas CSKA Moskva – Slovan Bratislava (19.11.2018)
 • Služby slovenského/českého delegáta v Moskvě
 • Na skupinových zájezdech asistují našim klientům zkušení delegáti. Řeší zejména organizační a logistické záležitosti během pobytu. Na vyžádání zajistíme i turistického průvodce, s historickým výkladem a detailním doprovázení po městě.
  nonstop infolinku
 • 1x infobalíček
 • Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

Na vyžádání zajistíme:

 • Letištní transfery (cena se určí podle počtu klientů)
 • Vstupenky na dopravu a atrakce
 • Víza pro vstup do Ruska (nutnost vlastnit cestovní pas platný alespoň 6 měsíců)

Související obrázek

Doporučený program zájezdu:

Neděle 18.11. :

 • Odlet z Prahy
 • Přílet do Moskvy v odpoledních hodinách, přesun na hotel a ubytování
 • Volitelný program s delegátem (seznámení s prostředím, dopravou a hlavními atrakcemi)

Pondělí 19.11. :

 • Volitelný program s delegátem (Rudé náměstí, Kreml, Chrám Vasilije Blaženého, Mauzoleum V.I.Lenina, Divadlo Bolšoj)
 • Přesun k staionu, sledování zápasu CSKA Moskva – Slovan Bratislava

Úterý 20.11. :

 • Odlet z Moskvy
 • Přílet do Prahy

***Rádi zajistíme vstupenky na TOP místní zajímavosti, doporučíme bezplatné atrakce nebo připravíme výlet do blízkého okolí.***

Pokud si přejete zaslat bližší informace k zájezdu, KONTAKTUJTE NÁS

Související obrázek

Co vidět a dělat v Moskvě: 

Rudé náměstí a Mauzoleum V.I.Lenina – hlavní náměstí v Moskvě, které je považováno za centrum města i celého Ruska. V roce 1991 bylo zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Náměstí odděluje Kreml – dříve sídlo knížat a cárů, dnes ruského prezidenta, od staré obchodní čtvrti s názvem Kitaj -gorod. Všechny významné radiální ulice ve městě vycházejí právě z Rudého náměstí. Jeden z největších symbolů Rudého náměstí je Mauzoleum Vladimíra Iljiče Lenina. Na stavbu byl použit mramor, žula, porfyr a labradorit. Během let 1924-1972 navštívilo muzeum 10 milionů lidí. Historie na vás dýchne také ze slavných moskevských kupolí, pestrobarevného chrámu Vasilije Blaženého,  který stojí tam, kde se náměstí svažuje k řece. Na východní straně náměstí pak stojí moskevský nákupní ráj, známý obchodní dům GUM.

Související obrázek

Kreml – jedním z největších středověkých hradebních komplexů na světě. Od nepaměti je srdcem hlavního města Ruska – místem, ze kterého vládla ruská velkoknížata, carové a carevny a kde dnes úřaduje ruský prezident. Rozkládá se na Borovickém vrchu nad řekou Moskvou a zabírá plochu ve tvaru trojúhelníku o celkové rozloze 27,5 hektarů. Tento areál je plný vznešených paláců a fascinujících pravoslavných chrámů.  V roce 1990 byl jako první ruský komplex zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Výsledek obrázku pro kreml

Obchodní dům GUM – obchodní dům na Rudém náměstí, který je umístěný naproti mauzoleu V. I. Lenina a kremelské zdi. Budova byla postavená v letech 1890-1893 a i když se jedná o historickou stavbu, je stále možné zde nakupovat. Na rozdíl od CUMu, kde sídlí hlavně nejdražší obchody a značky, v GUMu lze z důvodu příznivého kurzu ruského rublu nakupovat nebo se i najíst. Komplex má tři vchody, přičemž ten hlavní vede přímo z Rudého náměstí. Obchodní dům je otevřen každý den od 10:00 do 22:00 a najít ho je velmi snadné. Nejlépe je jet metrem na Rudé náměstí a přímo na náměstí tuto monumentální stavbu nepřehlédnete.

Související obrázek

Treťjakovská galerie –  je nejvýznamnější galerií ruského výtvarného umění na světě. Galerie byla založena roku 1856 kupcem Pavlem Treťjakovem a v současné době obsahuje jednu z největších sbírek ruského výtvarného umění. Sbírka galerie zahrnuje více než 130 000 exponátů. Nejvzácnější sbírkou jsou pravoslavné ikony z období 11.–17. století. Obrazy druhé poloviny 19. století patří mezi ty nejkrásnější. Pokud chcete tuto galerii navštívit, tak nechoďte v pondělí, to je zavírací den. Ostatní dny je galerie otevřená od 10 hod. buď do 18 hod. (úterý, středa, neděle), nebo do 21 hod. (čtvrtek, pátek, sobota).

Výsledek obrázku pro tretiakovska galeria moskva

Chrám Vasilije Blaženého – nachází se na jihovýchodní straně Rudého náměstí. Jeho architektura symbolizuje spojení Ruska s Evropou i Asií. Významná památka ruské architektury je součástí kulturního světového dědictví. Prozkoumání pestrobarevné stavby je povinností pro všechny návštěvníky města a přenese vás do časů středověké Rusi, do doby vlády obávaného cara Ivana IV. Hrozného. Chrám byl původně zasvěcen Panně Marii a dodnes nese oficiální jméno Pokrovský chrám. Po vystavění kaple nad hrobem svatého Vasila se mu však začalo říkat daleko známějším názvem, chrám Vasila Blaženého.

Související obrázek

O klubech

CSKA Moskva

Nejslavnější ruský klub, který v éře sovětského svazu vládl nejen ruskému ale i evropskému klubovému hokeji. Po pádu železné opony sice přišly problémy a nakonec i oddělení od armády, ale dnes je to opět jeden z nejbohatších klubů KHL, plný úžasných hokejových hvězd. Na Gagarinův pohár sice zatím marně čeká, ale zdá se, že jeho zisk je pro tento klub jen otázkou času. Klub je součástí Tarasovovej divize, západní konference KHL.

HC Slovan Bratislava

HC Slovan Bratislava je profesionální hokejový klub se sídlem v Bratislavě. V roce 2012 opustil slovenskou Extraligu a vstoupil do mezinárodní kontinentální hokejové ligy (KHL). Klub vyhrál osm mistrovství Slovenska a jeden československý šampionát, což z něj činí druhý nejúspěšnější hokejový klub v dějinách Slovenska. Tým hraje své domácí hry v aréně Ondrej Nepela, známé také jako Slovnaft Arena. HC Slovan Bratislava byl založen v roce 1921.