SKA Petrohrad – Slovan Bratislava

V prosinci bude mít šanci dokázat své kvality před petrohradským publikem slovenský zástupce v nadnárodní KHL Slovan Bratislava. Navštivte  a vychutnejte si spolu s námi vánoční Petrohrad.

Letecký zájezd na zápas SKA Petrohrad – Slovan Bratislava v ceně od 11 190,- Kč / osoba obsahuje:

 • Obousměrnou letenku Praha – Petrohrad se všemi poplatky
 • Ubytování na 2 noci v 3 * hotelu v Petrohradě s výhodnou polohou
 • Vstupenku do sektoru hostů na zápas Spartak Moskva – Slovan Bratislava (20.10.2018)
 • Služby slovenského/českého delegáta v Moskvě
 • Na skupinových zájezdech asistují našim klientům zkušení delegáti. Řeší zejména organizační a logistické záležitosti během pobytu. Na vyžádání zajistíme i turistického průvodce, s historickým výkladem a detailním doprovázení po městě.
  nonstop infolinku
 • 1x infobalíček
 • Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

Na vyžádání zajistíme:

 • Letištní transfery (cena se určí podle počtu klientů)
 • Vstupenky na dopravu a atrakce
 • Víza pro vstup do Ruska (nutnost vlastnit cestovní pas platný alespoň 6 měsíců)

Výsledek obrázku pro Petrohrad town

Doporučený program zájezdu:

Pondělí 17.12. :

 • Odlet z Prahy
 • Přílet do Petrohradu v odpoledních hodinách, přesun na hotel a ubytování
 • Volitelný program s delegátem (seznámení s prostředím, dopravou a hlavními atrakcemi)

Úterý 18.12. :

 • Volitelný program s delegátem (Ermitáž, Petropavlovská pevnost, Carskoje selo, Kateřinin palác)
 • Přesun k stadionu, sledování zápasu SKA Petrohrad – Slovan Bratislava (17:00)

Středa 19.12:

 • Odlet z Petrohradu
 • Přílet do Prahy

Související obrázek

Co vidět a dělat v Petrohradě:

Ermitáž – je jedno z největších a nejznámějších muzeí v Rusku i v celém světě. Muzeum se nachází v samém centru Petrohradu, přímo v Zimním paláci. Obsahuje obrovské množství sbírek převážně ruských autorů, ale můžeme zde obdivovat i díla zahraničních mistrů. Historie muzea sahá do období carevny Kateřiny Veliké. Celkově sbírky muzea obsahují asi 3 miliony děl z doby kamenné až po moderní umění. První čtvrtek v měsíci je vstup zdarma pro všechny návštěvníky.

Související obrázek

Petropavlovská pevnost – jedná se o pevnost, která se nachází na Zaječím ostrově v ústí řeky Něvy. Pro Rusy je velmi důležitá, neboť tudy kráčely dějiny. Kromě nevyčíslitelné historické hodnoty nabízí návštěvníkům i kulturní vyžití, které je nezbytnou součástí ruské kultury. Součástí pevnosti je i chrám sv. Petra a Pavla s hrobkou ruských panovníků. Byla založena v roku 1703 na pokyn ruského cara Petra I. Velikého. Přímo v pevnosti se nachází např. Petropavlovský chrám, bývalé vězení, Muzeum kosmonautiky, expozice Historie Petrohradu do roku 1918 nebo Historie pevnosti.

Související obrázek

Křižník Aurora – loď byla nasazena v rusko-japonské válce, první světové válce a v roce 1917 se stala symbolem bolševické revoluce v Rusku. Od roku 1957 slouží jako muzeum. Tento válečný křižník třídy Pallada byl poprvé spuštěn na vodu v květnu roku 1900. V každé učebnici historie se dočteme, že to byl právě křižník Aurora, který 7. listopadu odpálil slepý výstřel na Zimní palác, kterým odstartoval Říjnovou revoluci a změnil dějiny Evropy. Aurora je nyní trvale umístěn na Petrohradském nábřeží před Nachimovským vojenským institutem a je dnes hlavně lákadlem pro turisty.

Související obrázek

 

O klubech

SKA Petrohrad

Nejbohatší klub KHL si může dovolit mít v kádru i největší současné ruské hokejové hvězdy, které rád "krade" i v mocné NHL. Petrohrad je v posledních sezónách pravidelným účastníkem finálových zápasů o Gagarinův pohár a jméno klubu je na jeho podstavci vyryté už 2 krát. SKA má nejvyšší průměrné návštěvy v rámci KHL. Pravidelně se může v hledišti spolehnout na více než 10 000 fanoušků. Klub patří do západní konference a Tarasovovej divize.

HC Slovan Bratislava

HC Slovan Bratislava je profesionální hokejový klub se sídlem v Bratislavě. V roce 2012 opustil slovenskou Extraligu a vstoupil do mezinárodní kontinentální hokejové ligy (KHL). Klub vyhrál osm mistrovství Slovenska a jeden československý šampionát, což z něj činí druhý nejúspěšnější hokejový klub v dějinách Slovenska. Tým hraje své domácí hry v aréně Ondrej Nepela, známé také jako Slovnaft Arena. HC Slovan Bratislava byl založen v roce 1921.