Nejlepší momenty prvního kola! Ofenziva na prvním místě

3 minuty čtení
píše David Zlomek

První kolo play off NHL přineslo spoustu úžasných momentů. Spousta úžasných otoček, pořádná porce gólů, nechybělo ani drama. V dnešním blogu si z každé série vybereme jeden moment, který nás zaujal. Pojďme na to!

Soutěže o ceny nebo zajímavosti z hokejového dění naleznete na našich sociálních sítích Facebooku či Instagramu.

Začněme Východní konferencí, respektive sérií mezi Tampou Bay a Torontem. Bylo jasné, že půjde o těsnou sérii, ve které budou rozhodovat maličkosti. Nakonec rozhodl až sedmý zápas. Toronto opět nepřešlo přes první kolo a na vyhranou sérii v play off čeká od roku 2004!

Poslední duel na ledě Toronta dvěma góly rozhodl Nick Paul. Že vám to jméno nic neříká? Nevadí, žádná hvězda to není. Do Tampy byl vyměněn až letos a z dříče ze třetího útoku se stal hrdina.

Dalším týmem z floridského poloostrova, který se probojoval dál, je Florida. Ta nakonec zvládla úlohu favorita proti Washingtonu, i když to byla fuška. My vybíráme pátý zápas, ve kterém Panthers doma prohrávali už 0:3. Dali však pět gólů za sebou a vytvořili si první mečbol. Parádní ofenziva!

Parádní sérii za sebou mají Carolina a Boston. Hrálo se sedm zápasů a vězte, že pokaždé vyhrál domácí tým! Postup nakonec získali Hurricanes s Martinem Nečasem, David Pastrňák zamířil na MS. Tentokrát nevybíráme gólovou parádu, ale velký hit Charlieho McAvoye na Sebastiana Aha. I o tom je play off!

Úchvatné drama nabídl souboj Rangers s Penguins. Newyorčané v sérii prohrávali už 1:3, ale celou sérii otočili. Navíc v zápasech, ve kterých čelili mečbolu, pokaždé prohrávali. Stali se prvním týmem v historii, kterému se po takovém průběhu povedl obrat. Nelze vybrat nic jiného než rozhodující gól Panarina v prodloužení sedmého zápasu. MSG málem spadla!

Ani na západě nebylo o drama v podobě sedmých zápasů nouze. Poslední zápas se nakonec přiklonil na stranu Calgary, respektive Edmontonu. Oba týmy se nyní střetnou v dalším kole, NHL tak po dlouhých letech čekala Bitva o Albertu. A jak už jistě víte, stojí to za to…

Postoupilo také St. Louis, nicméně nejjednoznačnější průběh měla série Colorada s Nashvillem. Favorizovaní Avalanche se s Predators nemazali a vyřídili je v nejrychlejším možné čase. Tečku za svým působením v Nashvillu pravděpodobně udělal David Rittich, jenž se v prvním zápase z brány pakoval po patnácti minutách.

NHL jednoduše nabízí naprosto spektakulární momenty. A vy máte šanci je vidět a zažít na vlastní oči. Jednou z možností je zajít si díky nám na souboje San Jose a Nashvillu v Praze (pátek/sobota). Anebo si vyberte ze široké nabídky našich zájezdů ZDE!